Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 10:55
 
SAADET İL BAŞKAN YARDIMCISI KELEŞ: EMEKLİNİN TENCERESİNDE AŞ DEĞİL TAŞ KAYNIYOR
GÜNDEM Haberi
SAADET İL BAŞKAN YARDIMCISI KELEŞ: EMEKLİNİN TENCERESİNDE AŞ DEĞİL TAŞ KAYNIYOR

“Asgari ücrete yapılan yüzde 21,5’luk zam daha adresine ulaşmadan, temel tüketim maddelerine yapılan ortama yüzde 28’lik zam nedeniyle eridi.”

 

Saadet Partisi Bursa Yöneticileri sahaya indi. Mahalle ziyaretlerine ağırlık veren Saadet Yönetimi; Çarşı-Pazarları dolaşıp vatandaşlar ve esnafla buluşuyor. SP İl Başkan Yardımcısı Taner Keleş; “Esnafımızı dolaşıyor, mahallelere gidiyor dertlerini dinliyoruz. Yılbaşından bugüne kadar temel tüketim maddelerine çok fazla zam yapıldığını düşünüyoruz. Geçmişte; asgari ücret, işçi, emekli ve memura yapılan zamlar ile mütedeyyin diyebileceğimiz kesim en azından 7-8 ay bu zamları geliriyle ayı borçlanmadan kapatır, son 3 ayı da kıt kanaat geçirmeye çalışırdı.

 

Asgari ücreti 2 bin 700’lere çekmeniz sorun çözmüyor. Aldıkları para ayın 10’cu gününde tükeniyor. Turizm, tarım ve sanayi şehri olan Bursa aslında bir emekli şehridir de. 3 milyon 100 binlik nüfusumuzda 300 binden fazla emeklimiz var. Emekli maaşları yetmediği için yarısından fazlası başka bir işte çalışmaya devam ediyor. Hayatlarının ikinci baharını yaşamak isteyen emeklilerimize şans vermemiz lazım. Hükümet’in pandeminin ağır şartlarına rağmen 5 müteaahite düzenli olarak yaptıkları ödemeler nedeniyle kaynak sıkıntısı çekmediğini biliyoruz. İşçi, memur ve emekliler için yeni gelir düzenlemesi yapmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAADET, İL, BAŞKAN, YARDIMCISI, KELEŞ:, EMEKLİNİN, TENCERESİNDE, AŞ, DEĞİL, TAŞ, KAYNIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı