Uncategorized

Kinder ürünleri ile ilgili Türkiye’deki firmadan açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Kinder’ ürünleri ile ilgili dün yaptığı açıklamaya istinaden Ferrero Türkiye’den bilgilendirme açıklaması geldi. ANKARA (İGFA) – Bakanlık tarafından da piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli..

Kinder ürünleri ile ilgili Türkiye’deki firmadan açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Kinder’ ürünleri ile ilgili dün yaptığı açıklamaya istinaden Ferrero Türkiye’den bilgilendirme açıklaması geldi.

ANKARA (İGFA) – Bakanlık tarafından da piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontrollerin yapıldığı, ürünlerin güvenli olduğu bildirildi.

Ferrero Türkiye’den yapılan kamuoyu bilgilendirmesinde, “Sürecin başlangıcından beri Ferrero Türkiye olarak Bakanlık ile işbirliği içerisinde hareket etmekteyiz. Bakanlığın 19.04.2022 tarihli açıklaması ve bu kamuoyu duyurumuz ile yanlış anlaşılmaları düzeltmiş olmayı ümit ediyoruz. İthalat prosedürünün bir parçası olarak, mikrobiyolojik analiz sıklığının arttırılması, Bakanlığın görev ve sorumlulukları çerçevesinde yapılan mutad bir uygulamadır. Ferrero Türkiye Çikolata olarak tarafımızca ithal edilen ve piyasaya sunulan tüm Kinder ürünlerinin güvenli olduğunu bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL