Güncel

Manisa’da Uzunburun Bertaraf Tesisi’nde sona doğru

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çevreci tesisi Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası’na evsel atıkların sağlıklı bir şekilde taşınması için inşa edilen katı atık transfer istasyonlarına bir yenisi daha..

Manisa’da Uzunburun Bertaraf Tesisi’nde sona doğru

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çevreci tesisi Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası’na evsel atıkların sağlıklı bir şekilde taşınması için inşa edilen katı atık transfer istasyonlarına bir yenisi daha ekleniyor.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Adem Gökçe ve birim mühendisleri ile birlikte, Yunusemre ilçesinde yapımı devam eden katı atık transfer istasyonunda incelemelerde bulundu.

İller Bankası yetkilileri ve yüklenici firma yetkilileriyle transfer istasyonunda inceleme yapan ve bilgi alan Genel Sekreter Yardımcısı Memiş, merkez Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerine hizmet verecek olan istasyonun en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde, Manisa’nın 40 yıllık çöp sorununu tarihe gömen Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası’nın şehre kazandırıldığını belirten Memiş, “Saruhanlı, Turgutlu, Demirci, Selendi, Gördes, Akhisar, Sarıgöl ve Kırkağaç ilçelerimize katı atık transfer istasyonları inşa ettik.  Evsel atıkları, bu istasyonlarımızdan kapalı sistem ve sızdırmazlık özelliği olan tırlarımızla alarak Uzunburun’daki tesisimize taşıyoruz. Merkez ilçelerimize hizmet verecek katı atık transfer istasyonumuzu da en kısa sürede hizmete açmayı hedefliyoruz. Çevreci yatırımlarımızla hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL