Kültür-Sanat

Minik öğrenciler “Gelecek İçin Tasarrufu Seçin” adlı projeye imza attı

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning’te okullar iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek ve paylaşmak adına bir araya geliyor. KİLİS İGFA- Kilis’te bulunan Gülten ve Ömer Ünlükahraman Anaokulu’nda da..

Minik öğrenciler “Gelecek İçin Tasarrufu Seçin” adlı projeye imza attı

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning’te okullar iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek ve paylaşmak adına bir araya geliyor.

KİLİS İGFA- Kilis’te bulunan Gülten ve Ömer Ünlükahraman Anaokulu’nda da minik öğrencilere eTwinning kapsamında “Gelecek İçin Tasarrufu Seçin” adlı projeye imza attı. Projede yer alan Okul Öncesi Öğretmeni Nursel Güler, “Projedeki amacımız kaynaklarımızın hızla tükendiği dünyamızda, öğrencilerimize kaynaklarımızı tasarruflu bir şekilde kullanma bilincini kazandırmak.” dedi.

Proje kapsamında öğrencilerin tasarruf konusunda bilinçlendirilerek gereksiz yere harcanan elektrik, ihtiyaç fazlası kullanılan su, geri dönüşebilen malzemelerin kullanımı konusunda beceri kazanmaları sağlanacak. Güler, “Öğrenmenin ve kavramanın çok yüksek olduğu Okul Öncesi dönemde öğrencilerimizi tasarruf konusunda bilinçlendirmek amacıyla “Damlaya Damlaya Göl Olur “atasözümüzden yola çıkarak öğrencilerimizin tasarruflu davranıp birikim yapmalarını ve birikimleriyle gelişimlerine katkıda bulunacak harcamalar yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Projede Türkiye’nin birçok ilinden öğrenciler bir araya gelmekte ve birlikte çalışma imkanı bulmaktadır. Nursel Güler rehberliğinde öğrenciler eğitici ve eğlenceli etkinliklerle yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar. Bu proje sayesinde öğrenciler hem israfın önlenmesi hem de kaynakların daha verimli kullanılması bilincini öğreniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL