Uncategorized

TEKNOFEST’e İzmir’den akademik paydaş

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havaalanı’nda gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin (TEKNOFEST) akademik paydaşı oldu. İZMİR (İGFA) – TEKNOFEST, bu yıl 30..

TEKNOFEST’e İzmir’den akademik paydaş

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havaalanı’nda gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin (TEKNOFEST) akademik paydaşı oldu.

İZMİR (İGFA) – TEKNOFEST, bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havaalanı’nda gerçekleştirilecek.

“Tam Bağımsız, Güçlü Türkiye” idealiyle Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğuna devam eden TEKNOFEST’in akademik paydaşı olan Dokuz Eylül Üniversitesi; akademik personeli ve öğrencileriyle festivalde yerini alacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ülkemizin yerli ve milli hedeflerine yönelik sorumlulukları doğrultusunda faaliyetlerine devam ettiğini söyleyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Dokuz Eylül Üniversitesi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ortaya koyulan ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ vizyonuna katkı koymak için mensuplarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin yerli ve milli ürünlerle 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması noktasında tüm gayretimizi gösteriyoruz” dedi.

Bu yıl, Samsun Çarşamba Havaalanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST’in akademik paydaşları arasında da yer almanın mutluluğunu yaşayacaklarını belirten Prof. Dr. Hotar, “Dokuz Eylül Üniversitesi olarak TEKNOFEST’e düzenlenecek yarışmalara olan ilgiyi ve katılımı artıracak çalışmalar gerçekleştirecek, akademisyenlerimizle aktif olarak rol alacağız. Uzay teknolojileri, yapay zeka, biyoteknoloji, inovasyon, çevre ve enerji gibi birçok yarışmanın düzenleneceği TEKNOFEST’ten ülkemizin teknoloji kabiliyetini geliştirecek ve dünyanın geleceğini şekillendirecek sonuçlar ortaya çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL