Yazı Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 13:36
 
HALİL SATIK ABİMİZİ KAYBETTİK
Erdoğan AYDIN
erdoganaydin1@gmail.com
 
 

Bugün Milli Görüşcülerin acı günü.

 

Bir dava adamını, belediye başkanlığı yapan Hail abimizi bugün ahirete uğurladık.

Bir dönem Milli Görüş belediyeciliğine damga vuran, Demirtaş'ımızın sevilen, sayılan simalarından ve 1989-1994 yılları arasında Demirtaş’a Milli Görüş belediyeciliği hizmeti sunan Halil Satık abimiz vefat etti.

Cuma günü oğlu Osman Satık ile beraberdik, Halil ağbinin Kent meydanındaki bir hastaneye kaldırıldığını söyledi. İl yönetim kurulu üyesi Durmuş Çildem ve Taner keleş ile beraber ziyarete gitmek istediğimizde yoğun bakıma alındığından ziyaret edemedik.

Halil Satık abimiz bu sabah (9 Kasım 2020 Pazartesi) tedavi gördüğü hastanede vefat etti haberini aldık.

Halil Satık, bugün Demirtaş kabristanlığında yakınları ve sevenleri tarafından defnedildi.

 

O BİR DAVA ADAMIYDI

Demirtaş belediyesini kazandığı 1989 yılında beldenin ismini bütün dünyaya duyurmayı başarmıştı. Demirtaş barajı yakınında kurulan çim kayağı tesisleri ile dünya şampiyonları yarışmıştı.

 

ALKOL SATIŞINA İZİN VERMEDİ

Belediyeyi kazandıktan sonra, belediye sınırları içinde alkol satışını yasaklamış ve hiçbir alkol bayisinin açılmasına izin vermemişti. 1994 seçimlerinden sonra belediye Doğru Yol partisine geçtiği halde bile alkol satışı ve izni yapılmamıştı. Daha sonra beldenin Osmangazi belediyesine geçmesiyle bu usulü ve adabı kaldırdılar.

O bir dava adamı olarak mücadelesini yaptı. Milli Görüşün sevilen abisi ve dava eri olarak Rabbine kavuştu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

 

 

 

 

 
Etiketler: HALİL, SATIK, ABİMİZİ, KAYBETTİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı