Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 11:07
 
ABDULLAH KİĞILI:BUNDAN DAHA BÜYÜK KRİZ GÖRMEDİM
Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, bugünkü duruma bakıldığında perakendenin en zor dönemi yaşadığını söyleyerek, “İyi iş yapan 50 AVM haricindeki 450 AVM’nin işi gerçekten zor." dedi.
EKONOMİ Haberi
ABDULLAH KİĞILI:BUNDAN DAHA BÜYÜK KRİZ GÖRMEDİM

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, bugünkü duruma bakıldığında perakendenin en zor dönemi yaşadığını söyleyerek, “İyi iş yapan 50 AVM haricindeki 450 AVM’nin işi gerçekten zor. Perakendenin en zor dönemine girdik. 54 yıldır bu sektördeyim, bundan daha büyük bir kriz görmedim” dedi.

 

ARTIK AVM AÇILMASIN 450’SİNİN İŞİ ÇOK ZOR

ugünkü duruma bakıldığında perakendenin en zor dönemi yaşadığını söyleyen Kiğılı, gelinen noktada dönüşümün şart olduğunu dile getirdi. Türkiye’de artık AVM açılmaması gerektiğini söyleyen Kiğılı, var olan AVM’lerin de her yıl yüzde 5 ile 10’unun eleneceğini belirterek, “İyi iş yapan 50 AVM haricindeki 450 AVM’nin işi gerçekten zor” diye konuştu. Kiğılı, “Perakendenin en zor dönemine girdik. 54 yıldır bu sektördeyim, bundan daha büyük bir kriz görmedim” şeklinde konuştu.

TEkstil ve hazırgiyim sektörünün duayen ismi Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, ekonomik duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bugünkü duruma bakıldığında perakendenin en zor dönemi yaşadığını söyleyen Kiğılı, gelinen noktada dönüşümün şart olduğunu dile getirdi. “Biz verimli olmayan mağazaları kapatıyoruz. Yenileme yatırımları yapıyoruz. Yeni lokasyonlarda mağazalar açmanın yanı sıra, mevcut pazarlardaki metrekaremizi de büyütüyoruz” diyen Kiğılı, “2019 yılında 12 mağazamızı yeniledik. Yenileme yatırımlarımız devam edecek. Bir mağazaya 400 bin TL harcadığımızı düşünürsek 2019’da sadece mağaza yenilemeye 5 milyon TL ayırdık” diye konuştu.

 

450 AVM’NİN İŞİ ÇOK ZOR

Türkiye’de artık AVM açılmaması gerektiğini söyleyen Kiğılı, varolan AVM’lerin de her yıl yüzde 5 ile 10’unun eleneceğini belirterek, “İyi iş yapan 50 AVM haricindeki 450 AVM’nin işi gerçekten zor” diye konuştu. AVM’lerin kiracıyı kaçırmamak için satışlar üzerinden kira alması gerektiğini belirten Kiğılı, “Aksi taktirde kiracıyı ellerinde tutamayacaklar. Kiracılar da zarar etmek yerine, dükkan kapatmayı tercih edecekler. Perakendenin en zor dönemine girdik. 54 yıldır bu sektördeyim bundan daha büyük bir kriz görmedim” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABDULLAH, KİĞILI:BUNDAN, DAHA, BÜYÜK, KRİZ, GÖRMEDİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı