Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 12:57
 
Avrupa’da Müslümanlara ve göçmenlere yönelik saldırı ortamı hazırlanıyor
GÜNDEM Haberi
Avrupa’da Müslümanlara ve göçmenlere yönelik saldırı ortamı hazırlanıyor

Avrupa’da Müslümanlara karşı yeni bir tehlike daha ortaya çıktı. Belçika İstihbarat Servisi’nin (VSSE) yayınladığı raporda, Haçlı zihniyete sahip ırkçı grupların, koronavirüsü yayma iftirasıyla suçladıkları Müslüman göçmenlere karşı hızla silahlandığı belirtiliyor. Ayrıca raporda İtalya ve İspanya’da salgının bu kadar yayılma sebebinin Müslümanlar olduğu iddia ediliyor. Haçlı Birliği’nin Müslümanlara karşı kirli bir oyun hazırlığında olduğu istihbarat raporlarıyla gözler önüne seriliyor.

Avrupa’da Müslümanlara ve göçmenlere yönelik saldırı ortamı hazırlanıyor. Avrupa Birliği’nin başkenti olarak bilinen Belçika’nın İstihbarat Servisi (VSSE) geçtiğimiz haftalarda “Covid-19’un Arkasındaki Gizli Tehlike” adlı 2020 yılı analiz raporunu yayımladı. Raporda, Avrupa’da yaşayan Müslümanlar ve göçmenlere karşı saldırıların artacağı belirtiliyor. Ayrıca bu gruplar koronavirüsün yayılmasından Müslümanları sorumlu tutuyor. Her fırsatta Müslümanlara ve İslâm dinine saldırmaya teşebbüs eden Haçlı Birliği, bu kez koronavirüsü bahane ederek Müslümanlara karşı tehdit oluşturuyor. Avrupa, içi çürümüş raporlar yayımlayarak batıl fikriyatını meşru göstermeye çalışıyor. Bu amaçla daha da ileri gidilerek, koronavirüsün göçmen Müslümanlar tarafından Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yayıldığı oyunu sahneye sürülüyor.


 
“GÖÇMENLER VE MÜSLÜMANLAR KORONADAN DAHA TEHLİKELİ!”
Belçika İstihbarat Servisi’nin (VSSE) resmi sitesinde yayımlanan“Covid-19’un Arkasındaki Gizli Tehlike” 2020 yılı raporunda korona salgının sonuçlarından çok, Avrupa’da yaşayan ve göç etmek zorunda kalan Müslümanların hedef alındığı ortaya çıkıyor. Skandal raporda şu ifadeler dikkat çekiyor.

“Son haftalarda,  istihbarat servisinde aşırılık yanlısı çeşitli grupların ön planda olduğu saptanmıştır. Covid-19 krizi aşırı grupları birbirlerine karşı örgütlenmeye taşımıştır. Bu tür gruplaşmalar, Belçika hükümetini zayıflatmayı amaçlamaktadır. Bunun bir örneği, aşırı sağ Hıristiyan gruplar ve Müslümanların oluşturduğu bir takım önde gelen gruplardır. Ayrıca Avrupalı ırkçı gruplar, koronavirüsten daha tehlikeli olarak göçmenler ve Müslümanları görmektedir. Birçok kişi Avrupa ülkelerinde göçmenleri virüsün yayıcıları olarak görüyor. Belçika ve Avrupa’nın birçok ülkesinde göçmen Müslümanlar, İslâm’ı yayarak Avrupa’yı etkisi altına alıyor. Avrupa’da aşırı gruplar, sosyal medya yoluyla göç hareketliliğinin tehlikesine yönelik, Avrupa’nın İslâmlaşması ve küreselleşmesi için karşı harekete geçiyor.”

 


ANARŞİSTLER, MÜSLÜMANLARA KARŞI SİLAHLANIYOR
Avrupalıların talan ettikleri ülkelerinden kaçarak iyi bir yaşam umuduyla Avrupa’ya göç etmek zorunda kalan Müslümanları hedef alan istihbarat raporunun devamında ise şu ifadelere yer verilmiş:


 
“Avrupa’nın İslâmlaşması ve küreselleşmesi hızla yayılıyor. Bu yönünde koronavirüs salgınının yayılması da göçmen Müslümanlar ile ilişkilendiriliyor. Bu yöndeki göçmenlerin bir kısmında Avrupa Birliği karşıtlığı görülürken, Rus yanlısı söylemlere de yer veriliyor. Özellikle 23 Mart 2020’den sonrası izlenen bazı grup profilleri, Rusya’nın propagandasını yaymak için kullanılıyor. Çoğunlukla bu tür sosyal medya paylaşımları Belçika’da bulunan yerel ırkçı grupları aşırı rahatsız ediyor. Brüksel’deki anarşist toplulukların bir kısmı, korona krizinin baş göstermesinden sonra ortaya çıktı. Bunlara bir örnek ise solcu anarşist web sitesi Indymedia Bruxsel’di. Bu yayın organı Avrupa’da kargaşa ortamı oluşturmak amaçlı bir çağrı başlattı. Indymedia’ya göre, Avrupa’ya yönelik kaos ortamına geçmenin tam vakti olarak çağrıları sürüyor. Öte yandan,  bir teoriye göre laboratuarlarda üretilen virüsler, göçmen Müslümanlar tarafından İtalya ve İspanya’ya taşındığı belirtiliyor.”

 


RUSYA, AVRUPA’YI KAOSA SÜRÜKLEMEKLE SUÇLANIYOR
Avrupa’da aşırı sağcıların ve anarşist grupların, Müslümanlara ve göçmenlere karşı saldırılar planladığını anlatan raporda, “Rusya’nın Avrupa’ya yönelik sosyal medyada uyguladığı siber saldırılar kaos ortamına zemin hazırlıyor. Salgının Avrupa’da ileri derecede patlak vermesi durumunda Rusya Avrupa’yı hedef alıyor. Rusya salgınla birlikte ekonomik anlamda iş gücünü zayıflatmak için, siber saldırılar düzenliyor.”  ifadeleri yer alıyor.

Öte yandan Avrupa ülkelerinin sosyo, ekonomik durumunun çöküşte olduğu ifade edilirken, yayımlanan rapora göre aşırı grupların hızla silahlanmaya gittiği belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrupa’da, Müslümanlara, ve, göçmenlere, yönelik, saldırı, ortamı, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı