Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 11:28
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı'ndan 'erken seçim' yorumu: Ok yaydan çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı'ndan 'erken seçim' yorumu: Ok yaydan çıktı MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin dünkü erken seçim çağrısını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik, "artık okun yaydan çıktığını ve kolay kolay Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin 2019 Kasım'ında olamayacağı ortada…" şeklinde değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı'ndan 'erken seçim' yorumu: Ok yaydan çıktı

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "Türkiye'nin 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir" diyerek ittifak ortağı AKP'ye erken seçim çağrısında bulunması siyasetin kulislerini hareketlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik, bugünkü Yenibirlik gazetesindeki köşesinde MHP'nin erken seçim çağrısını " "artık okun yaydan çıktığını ve kolay kolay Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin 2019 Kasım'ında olamayacağı ortada…" şeklinde değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çevik'in "Artık ok yaydan çıktı görünüyor…" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Türkiye siyasetini 45 yıldır takip eden bir gazeteci iseniz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "erken seçime 26 Ağustos'ta gidelim" çağrısı artık okun yaydan çıktığını ve kolay kolay Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin 2019 Kasım'ında olamayacağı ortada…

Dananın kuyruğu bugün yapılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi ile kopacak ve olay açıklığa kavuşacak.

AK Parti genellikle seçimlerin hep zamanında yapılmasını istemiştir. MHP lideri ise geçmişte de Türkiye’yi erken seçimlere götürmekle ünlü."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'ın, Başdanışmanı'ndan, 'erken, seçim', yorumu:, Ok, yaydan, çıktı,
Yorumlar
bitiş -->
Haber Yazılımı