Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 10:27
 
Erdoğan: Birileri yeni parti kuruyormuş, bedelini ağır öderler
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ile Babacan'ın iki yeni parti hazırlıklarına ilişkin ilk kez açık ifadeler kullandı. Erdoğan, "Kafanıza takmayın bedelini ağır öderler" dedi
GÜNDEM Haberi
Erdoğan: Birileri yeni parti kuruyormuş, bedelini ağır öderler

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni parti hazırlıklarında bulunan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve çevresine çıkıştı. Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 4 yıl sonraki seçimlere kadar partisinde ‘köklü değişiklikler’ gerçekleştireceklerini söyledi. 

Erdoğan, toplantıda 'küskün partililerin gönlünün alınması için talimat verdi. Erdoğan konuşmasında "2001’den bu yana kadar partimize gönül vermiş kardeşlerimize mutlaka ulaşmanızı istiyorum." dedi. 

Bir önceki seçime göre kaybettiğimiz belediyeler oldu

Ak Parti olarak bir önceki seçime göre kaybettikleri belediyeler olduğunu ifade eden Erdoğan, "Hepsinin değerlendirmesini yaptık. İnşallah dört yıl sonraki seçimlere kurulduğu günkü heyecanlıyla bambaşka bir Ak Parti olarak çıkacağız. Kendimizi sürekli yenileyerek daha da güçlendireceğiz." diye konuştu. 

 

İhanet içinde olanlar bedelini öderler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın iki yeni parti hazırlıklarına ilişkin ise “Değerli kardeşlerim, sağda solda birçok dedikodular var. AK Parti'nin mensupları dedikodularla amel eden değildir. Hiç bunlara kafanızı takmayın. Biz işimize bakalım. Ama hep söyledik ya bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş. Hiç bunları kafanıza takmayın. Çok içimizden ayrılıp da parti kuranları gördük. Şu anda sorsam adını sanını bilmezsiniz. Bu iş böyledir. Çünkü bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler. Ben inanıyorum ki siz değerli kardeşlerim de zaten özellikle beldelerinizde, ilçelerinizde, illerinizde en sağlam şekilde dimdik durmak suretiyle bu tür adımlara zaten yer vermeyeceksiniz, bunlara imkan da tanımayacaksınız ve ona göre yolumuza biz devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti sırça köşklerde siyaset yapanların yeri değil 

AK Parti sırça köşklerde siyaset yapan, halka tepeden bakan, kendi çıkarından başka bir şey düşünmeyen, milletin derdiyle dertlenmeyen siyasetçilerin yeri değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Aksini düşünen varsa yanlış yerde olduğunu bilmeli ve derhal kendini sigaya çekmelidir. Her dem yeniden doğmak demek bıkmadan usanmadan, öf bile demeden milletle birlikte olmak, millete hizmet etmek demektir. Kendinde hamallığını üstlendiğimiz mukaddes yükü taşıma mecali bulamayan, kimseden ikaz beklemeden bayrağı derhal bir sonraki dava arkadaşına bırakmalıdır. Çünkü bu kadro binbir başlı kartalı taşımaya talip kanarya misali dünyanın en ağır imtihanını veren kadrodur." diyen Erdoğan'ın şu sözleri öne çıktı: 

- 7. Olağan Büyük Kongre sürecini sonbaharda başlatacağız.

 

- Bugün AK Parti'nin kapısından giren herkese bu yol sonuna kadar açıktır. Bu makamlar kimsenin tapulu malları değildir. İhtirasları, hırsları veya kifayetsizlikleri yüzünden yollarını kaybedenleri bir kenara bırakacak olursak adeta AK Parti'de gözünü açan ve hayatının en verimli yıllarını bu çatı altında geçiren bir nesil siyasette yetiştirdik.

- Kendi teşkilatına vefa göstermeyen milletine de vefa göstermez.

- Hemen 2001'den bugüne kadar partimizde görev almış veya gönül vermiş her bir kardeşimize mutlaka ulaşmanızı istiyorum. Bu kardeşlerimizin gönüllerini almanızı, varsa dertleri, sıkıntıları, onlara çözüm aramanızı, daha önemlisi kendileriyle irtibatı asla kesmemenizi özellikle talep ediyorum.

- Ak Parti olarak bir önceki seçimlere göre kazandığımız, kaybettiğimiz yerler oldu. Büyükşehirinden iline, ilçesinden beldesine kadar bunların hepsinin de değerlendirmesini yaptık, yapıyoruz.

- İllerimizde 24 haziran 2018 milletvekili seçimlerinde ortaya çıkan tabloyu da göz önünde bulundurarak teşkilatlarımızdan adaylarımıza kadar tüm eksiklerimizi, hatalarımızı tespit edeceğiz. Bundan sonraki ilk seçim 2023 haziranında yapılacak. Bu tarihe kadar her düzeyde kapsamlı çalışmalar yürüteceğiz. İnşallah 4 yıl sonraki seçimlerde milletimizin karşısına, kurulduğu günkü heyecanı ile ve artık 22 yılı bulacak tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak çıkacağız. 

- Hiçbir zaman layüsel olduğumuz iddiasında bulunmadık. Elbette eksiklerimiz, hatta hatalarımız da olabilir ama hiç kimse samimiyetimizden, gayretimizden, ülkemize ve milletimize olan muhabbetimizden şüphe edemez. 

- (Kılıçdaroğlu) Tek adam, tek adam diye nakarat yapıyor. Bu tek adam benmişim. Tek adamlığı biz sizden öğrendik ama biz tek adam değiliz.

- Dün Merkez Bankası faizlerde düşüşe gitti. Ne oldu, battık mı, bitti mi, her şey yerle yeksan oldu mu? Piyasalar gayet normal karşıladı.

- Merkez Bankasının dünkü kararını hayati bir dönüm olarak görüyorum. Bununla birlikte enflasyonun da süratle düşmeye başladığını göreceğiz. 

- Ak Parti, kurulduğu günden beri sözünün eri olmuş bir partidir. Biz muhalefet adaylarının yaptığı gibi bunun hiçbir zaman seçimlerde atıp tutup da sonra bunun üzerine yatmadık, sözümüzü yutmadık, taahhütlerimizi inkar etmedik.

- F35 vermiyor musunuz? Peki, kusura bakmayın, biz o konuda da yine tedbirlerimizi alırız, başka yerlere döneriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Birileri, yeni, parti, kuruyormuş,, bedelini, ağır, öderler,
Yorumlar
Haber Yazılımı