Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 11:23
 
HDP’li Ali Kenanoğlu: Ak Parti ile görüşüyoruz
İstanbul seçimlerine odaklanan iktidar partisi AKP’nin seçim döneminde terörist olarak suçladığı HDP ile görüştüğü ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
HDP’li Ali Kenanoğlu: Ak Parti ile görüşüyoruz

HDP İstanbul milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP ile birçok konuda temaslarının olduğunu belirterek, AKP ile görüştüklerini ve görüşeceklerini vurguladı.

Ülke İstanbul seçimlerine kilitlenirken, partiler arası mekik dokumalar da sıklaştı. 31 Mart yerel seçimlerinde izlediği politikanın tersine bir politika izleyen iktidar partisi AKP’de, Abdullah Öcalan’ın 8 yıl aradan sonra avukatlarıyla görüşmesine izin vermesi dikkat çekti. Son olarak ise AKP’nin seçim öncesi terör üzerinde suçladığı HDP ile görüşüldüğü ortaya çıktı. TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu  ‘Kulis Ankara’ programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP ile görüştüklerini açıkladı.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ

İktidar partisi AKP’nin tüm hesaplarını üzerine inşa ettiği İstanbul seçimleriyle ilgili strateji netleşmeye başladı. İlk önce Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine izin veren AKP, son olarak terörle suçladığı HDP ile ilişkisini artırmaya başladı. HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, iktidar partisi AKP ile görüştüklerini vurgulayarak, sorunların çözülmesi noktasında birçok birimde görüştüklerini vurguladı.

 

PARTİMİZİN ÇEŞİTLİ ORGANLARI GÖRÜŞÜYOR

İlgili kişilerin iktidar partisiyle temaslarını sürdürdüğünü dile getiren Kenanoğlu, “Bir pazarlıktan bahsetmiyoruz, ama sorunların çözülmesi konusunda bir görüşme. Yani partimizin çeşitli organlarından çeşitli arkadaşlarımız, bu konularla ilgili görüşüyorlar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP’li, Ali, Kenanoğlu:, Ak, Parti, ile, görüşüyoruz,
Yorumlar
bitiş -->
Haber Yazılımı