Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 14:01
 
Merkez Bankası'ndan faiz hamlesi!
Merkez Bankası son dakika haberine göre swap piyasalarında uygulanan faiz kararında değişikliğe gitti. Alınan kararla birlikte faizler yüzde 24'e düşürülürken dolar kurunda da yükseliş gözlemlendi.
GÜNDEM Haberi
Merkez Bankası'ndan faiz hamlesi!

Son dakika haberine göre Merkez Bankası swap piyasasında faizi düşürme kararı aldı. Merkez Bankası’nın karar sonrası dolaru kuru yükselişe geçti.

SON DAKİKA: SWAP PİYASASI FAİZLERİ DEĞİŞTİ

 Merkez Bankası dolar kurundaki sert hareketlerin önüne geçmek amacıyla swap piyasalarındaki faiz oranlarını yükseltmişti. Ekonomi piyasalarında uzun süre tartışmalara neden olan faiz artışı kararı sonrası dolar kuru bir miktar gerilemişti. Merkez Bankası aldığı yeni bir kararla swap piyasalarında uygulanan faizi 1.5 puan düşürdü. Son dakika haberlerine yansıyan bu karar sonrası Merkez Bankası Türk Lirası faizini yüzde 25.5'ten yüzde 24'e düşürdü.

DOLAR KURU FAİZ KARARI SONRASI YÜKSELDİ!

Merkez Bankası’nın kararı öncesi dolar kuru 6.03 TL seviyelerinde gezerken faiz indirme kararı sonrao 6.09 TL seviyesine kadar yükseldi. Dolar kuru daha sonra yapılan kar satışları sonrası bir miktar gerileyerek 6.07 seviyelerine düştü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkez, Bankası'ndan, faiz, hamlesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı