Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 17:48
 
Saadet Partisi'nden Muhammed Mursi için ulusal yas çağrısı
17 Haziran'da mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mısır'ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Saadet Partisi, hükümete ulusal yas çağrısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Saadet Partisi'nden Muhammed Mursi için ulusal yas çağrısı

Temmuz 2013'te askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi (67) mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Mursi'nin ölümü sonrası darbeci Sisi yönetimi ülkede alarm ilan etti. 

Mursi'nin cenazesi, Kahire'nin doğusunda, Medinet Nasr semtindeki Müslüman Kardeşler'in (İhvan) mürşitlerinin defnedildiği kabristanda toprağa verildi. Yerel saatle 05.00'te gerçekleştirilen define, Mursi'nin ailesi ve avukatlarının dışında kimseye izin verilmedi.

Mursi'nin vefatı sonrası Türkiye'den başsağlığı mesajları yayımlandı. Saadet Partisi, Muhammed Mursi'nin hayatını kaybetmesi sonrası AKP iktidarına ulusal/milli yas çağrısında bulundu.

 

SUUD KRALI İÇİN YAS İLAN EDEN HÜKÜMET MURSİ İÇİN DE YAS İLAN ETMELİDİR

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Karaduman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Suud kralı için ulusal yas ilân eden Türkiye Hükümeti, Muhammed Mursi için de milli yas ilan etmelidir." ifadelerine yer verdi. 

KRAL ABDULLAH İÇİN BİR GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLMİŞTİ

Türkiye, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'un ölümü sebebiyle 24 Ocak'ta bir günlük milli yas ilan etmişti. Dönemin Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'un vefatı sebebiyle 24 Ocak'ta bir günlük milli yas ilan edilmiştir. Bu vesile ile merhum Kral Majesteleri Abdullah bin Abdulaziz el-Suud'a Yüce Allah'tan rahmet diliyor, kardeş Suudi Arabistan halkı ile Arap ve İslam Alemi'ne taziyelerimizi iletiyoruz." açıklaması yapılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi'nden, Muhammed, Mursi, için, ulusal, yas, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı