Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 13:43
 
Soylu ABD'ye kafa tutuyormuş; AKP ise ilişkileri düzeltmenin derdinde
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'ye kafa tuttuğunu söylerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise bozulan ilişkileri düzeltme çabasında olduğu bildirildi. Hükümetin çelişkili açıklamaları dikkat çekti.
GÜNDEM Haberi
Soylu ABD'ye kafa tutuyormuş; AKP ise ilişkileri düzeltmenin derdinde

AKP hükümetinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Biz Amerika'ya kafa tutuyoruz' açıklaması yaptı.

Beykoz'daki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen İçişleri Bakanı Soylu, Amerika'ya giriş yapmasının yasak olduğunu söyledi

Konuya dair açıklama Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Beni tecavüzcülerle aynı siteye koydu. Ülkemizin menfaatini savunurken, milletimizin menfaatini savunurken Amerika falan dinlemediğimiz için böyle oldu. Biz Amerika'ya kafa tutuyoruz"

ABD'YE KAFA TUTULUYOR MU TUTULMUYOR MU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'ye karşı kafa tutulduğunu belirtirken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un öncülüğünde ‘Türk-ABD ilişkilerini geliştirme ve Türkiye’nin politikaları ve tezlerini Amerikan toplumuna ve Kongre üyelerine açıklama’ toplantısı düzenleneceği duyuruldu.

AKP tarafından yapılacak ‘Türk-ABD ilişkilerini geliştirme ve Türkiye’nin politikaları ve tezlerini Amerikan toplumuna ve Kongre üyelerine açıklama’ toplantısı ABD ile bozulan ilişkileri düzeltmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapılacağı bildirildi.

 

Yaşanan bu gelişmeler AKP'li yöneticilerin iç siyasette ve dış siyasete farklı bir söylem kullandıklarını gösterdi. AKP'nin ABD ile ilişkileri düzeltmek için ABD'nin New York ve Washington kentinde toplantı düzenleyecek olması İçişleri Bakanı Soylu'nun  'Biz Amerika'ya kafa tutuyoruz' açıklamasının temelsiz olduğu değerlendirmelerine yol açtı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soylu, ABD'ye, kafa, tutuyormuş;, AKP, ise, ilişkileri, düzeltmenin, derdinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı