Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 13:48
 
ÜÇ GÜNLÜK ASFALTI KAZDILAR
Üç gün önce asfalt dökülen sokağa tedaş kazı yapınca vatandaşlardan tepki geldi.
GÜNDEM Haberi
ÜÇ GÜNLÜK ASFALTI KAZDILAR

Türkiye'de hep karşılaşılan bir durum bu ve bir türlü mana verilmeyen durum, Nilüfer ilçesi 31 Ağustos mahallesinde bir sokakta tekrar yaşandı. Yeni asfalt dökülen sokağı üç gün sonra kzdılar.

 

Belediye asfaltı döşer, bir kaç gün sonra elektrik kurumu yada gaz şirketleri gibi kurumlar gelir ve o canım taptaze asfaltı kazarak kendi çalışmasını yapar. Bizde yapılan kazılara bakarak o kurumu kötüler ve yazık paralara deriz.

 

Konuyla alakalı edindiğimiz bilgilere göre kazın ayağı hiçde öyle değilmiş. Bu işe karar verenler aynı kurumda odaları bitişik halde bulunmaktaymış.

Bunun sebebi şu aslında. Belediye oraya kazı çalışması yapılacağını biliyor ve asfalt atıyor. Daha sonrada belediye, kazıyı yapan firmadan (bu taşeron belediyenin iş verdiği firma oluyor) asfaltımı bozdun diye para alıyor. Belediye kendince kar edip  kasasını doldurmaya çalışıyor ama en fazla vatandaş mağdur ediliyor. Yani belediye yamadan para kazanmaya çalışıyor ama asfalt düzgünlüğünü kaybediyor çökmeler oluşarak çabuk bozuluyor.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜÇ, GÜNLÜK, ASFALTI, KAZDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı