Uncategorized

BEBKA’dan istihdam garantili kurslar

BEBKA’nın İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları, Eskişehir’de başladı. Bursa ve Bilecik’te de yapılacak kurslarda başarılı olan gençlerin yüksek oranda istihdam edilmesi bekleniyor. BURSA (İGFA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma..

BEBKA’dan istihdam garantili kurslar

BEBKA’nın İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları, Eskişehir’de başladı. Bursa ve Bilecik’te de yapılacak kurslarda başarılı olan gençlerin yüksek oranda istihdam edilmesi bekleniyor.

BURSA (İGFA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen “Genç İstihdamı” teması kapsamında çalışmalarına devam Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), “İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları” kapsamındaki ilk çalışmasını Eskişehir’de gerçekleştirdi.

2,5 AY SÜRESİNCE 400 SAAT EĞİTİM VERİLECEK

İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları ile Bursa, Eskişehir ve Bilecik’i kapsayan TR41 Bölgesi’nde sanayi ve diğer sektörlerdeki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasının amaçlandığını kaydeden BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, ilkini Eskişehir Organize Sanayi Bölgesine bağlı olarak faaliyet gösteren Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM) iş birliğiyle uygulamaya başladıklarını belirterek, “BEBKA desteğiyle MEGEM’de Eskişehir sanayisinin nitelikli personel ihtiyacını karşılayabilmek için CNC Tezgâh Operatörlüğü, CMM Destekli Kalite Kontrol Operatörlüğü ve Gaz Altı Kaynak Operatörlüğü eğitimleri başlamış oldu” dedi.

BEBKA’nın özellikle ‘genç istihdamı’ temasına uygun nitelikte çalışmalara hız verdiğini de kaydeden Durak, “İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları, yoğun talep arasından seçilen 50 kursiyerle başladı. 2,5 ay ve 400 saat olarak planlandı. Ajansımız tarafından ücretsiz olarak sağlanan eğitim programı sonunda kursiyerlere MEGEM tarafından sertifika verilecek. Düzenlenen eğitimler sonunda tüm kursiyerlerin istihdama kazandırılmasını hedefliyoruz. Bu eğitimleri Bursa ve Bilecik’te de gerçekleştirerek nitelikli eleman ihtiyacının çözümüne katkı sağlamayı ve istihdamı desteklemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL