Bursa Ekonomi Siyaset

HARMANCIK HALKI: 1 KİLO MAKARNA, 1 KİLO BULGUR İSTEMİYORUZ, İŞ İSTİYORUZ!

Saadet Partisi Harmancık ilçe teşkilatı Pazar esnafını ve vatandaşları ziyaret etti. Saadet partisi Harmancık ilçe başkanı Ramazan Yakın ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet partisi il başkan yardımcısı Taner keleş ve..

HARMANCIK HALKI: 1 KİLO MAKARNA, 1 KİLO BULGUR İSTEMİYORUZ, İŞ İSTİYORUZ!

Saadet Partisi Harmancık ilçe teşkilatı Pazar esnafını ve vatandaşları ziyaret etti.

Saadet partisi Harmancık ilçe başkanı Ramazan Yakın ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet partisi il başkan yardımcısı Taner keleş ve Durmuş Çildem Pazar esnafını ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi.

Yapmış oldukları ziyaretler sonrası bir açıklamada bulunan il başkan yardımcısı Taner keleş, “Harmancık Bursa’nın en fazla göç veren ilçerinden biri haline geldi. İlçede genç nüfus göç nedeniyle azaldı. İlçede Küçük sanayi sitesi bile yok. Halk bir kilo makarna, bir kilo bulgur yardımlarıyla geçinemiyoruz bize iş alanları lazım, biz dilenci değiliz diyorlar. Çalışarak ekmeğimizi kazanmak istiyoruz. Bu gidişat yöre halkını endişelendiriyor. İnsanlar, alım güçlerinin iyice düştüğü bir zamanda erzak yardımlarının yapılması yoksullaştırıldığımızı gösteriyor diyor. İnsanların ekonomik krizden dolayı pazara çıkamadığını ve satışların düştüğünü Pazar esnafları dile getiriyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL