Bursa Siyaset

Orhaneli’nde İYİ çıkış:Mezar Kazacak Araç Bile Bulamıyorsun!

İYİ’ler Orhaneli’nde Buluştu ” Mezar Kazacak Araç Bile Bulamıyorsun! İYİ Parti TBMM Gurup Başkanı Bursa Milletvekili Prof Dr İsmail Tatlıoğlu’nun da katıldığı etkinlikte İlçe Başkanı Mümtaz Aslan’ın açıklamaları damga vurdu…

Orhaneli’nde İYİ çıkış:Mezar Kazacak Araç Bile Bulamıyorsun!

İYİ’ler Orhaneli’nde Buluştu ” Mezar Kazacak Araç Bile Bulamıyorsun! İYİ Parti TBMM Gurup Başkanı Bursa Milletvekili Prof Dr İsmail Tatlıoğlu’nun da katıldığı etkinlikte İlçe Başkanı Mümtaz Aslan’ın açıklamaları damga vurdu.

Orhaneli’ne 200 araçlık bir konvoyla giriş yapan İl Başkanlığı Yönetimi ilçede gövde gösterisi yaptı. Mehteran Takımının kalabalığı coşturduğu miting havasında geçen etkinlikte Tatlıoğlu; ” 84 milyonunun nüfus kağıdı ile barışık olduğu bir Türkiye istiyoruz. Partiler “biz daha İYİ hizmeti vereceğiz” diye kurulur. Devletin en İYİ hizmeti vatandaşına yaşatması gerekirken bir kısım vatandaş lale devri yaşarken milletimiz evine götürecek ekmek alacak para bulamıyor. Bu düzen değişecek az kaldı.” Dedi.

Etkinliğe GİK, MKK, MDK üyeleri, İlçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve partililerin yanı sıra Orhaneliler de yoğun ilgi gösterdi. İl Başkanı Selçuk Türkoğlu yaptığı konuşmada ” Biz onlar gibi araçları kamunun imkanları ile giydirilen boş araçları göndermiyoruz ilçelere. Gönüllülerimiz alıyor araçlarına mazotu geliyor İlçe programına. Bizim arkadaşlarımızın, vatandaşımızın karşısına çıkmak için alınları ak. Onlar gibi biz iftarımızı kamunun kaynakları ile ödemedik, cebimizden ödedik. Bu konuyu yargıya taşıdık, takibini de yapıyoruz.” dedi. İlçe Başkanı Mümtaz Aslan’ın konuşmasında ise coşku taban yaptı. Başkan Aslan; “1940’lı yıllarda Orhaneli’nin arnavut taşlı yolları diğer ilçelere örnek gösterilirken Büyükşehir yasası nedeniyle araçlarını kaptıran köylülerimiz mezar kazacak kepçeyi dahi Orhaneli Belediyesi gönderemiyor. 55 köyümüzü mahalleye dönüştürerek hizmet yaptıklarını düşünen ve oturdukları koltuktan güç alarak koltuklarına yapışan tayfa bilsinki çok az kaldı. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Biz iktidar değiliz ama eksikliğini duyduğunuz her hizmeti muhalefetdeyken bile gerçek leştiririz.” Dedi. İYİ Partililer 61 mahallede saha çalışması yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL