Uncategorized

Yerli mobil hız tespiti Kars’ta kullanıldı

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen lazer tabanlı Medar Mobil Hız Tespit Sistemi Kars’ta kullanılmaya başlandı. KARS (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden aktarılan habere göre, yerli ve milli imkanlarla üretilen..

Yerli mobil hız tespiti Kars’ta kullanıldı

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen lazer tabanlı Medar Mobil Hız Tespit Sistemi Kars’ta kullanılmaya başlandı.

KARS (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinden aktarılan habere göre, yerli ve milli imkanlarla üretilen Medar Mobil Hız Tespit Sistemi, her türlü hava şartlarında, araçta ve seyyar olarak kullanılabiliyor. Sistem gece görüş özelliği sayesinde gece de hız tespiti yapabiliyor.

Kars Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timlerinin hizmetine sunulan MTS, hız ihlali yapan araçların gece ve gündüz ihlal görüntülerini anlık olarak kayıt altına alabilme, çoklu şerit olan kara yollarında anlık olarak bütün şeritleri takip edebilme gibi özellikler başta olmak üzere birçok yeni özelliğe sahip olduğunu kaydetti.

Cihazın bir çok özelliğe sahip olduğu belirtilen açıklamada, “Kars İl Jandarma Komutanlığı, asli vazifesi olan, tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında faaliyetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL