Güncel Siyaset

Belediye Tesisi Gıda Enflasyonuna Tuş Olmuş!

Genç Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’nın saha çalışmasında belediye tesisleri hedefte! Mudanya Belediyesi tarafından yenilenen eski öğretmenevi binası, MUDAŞ Sosyal Tesisi olarak hizmete açıldı. Sosyal tesis içerisinde kütüphane, 7 odalı konuk..

Belediye Tesisi Gıda Enflasyonuna Tuş Olmuş!

Genç Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’nın saha çalışmasında belediye tesisleri hedefte! Mudanya Belediyesi tarafından yenilenen eski öğretmenevi binası, MUDAŞ Sosyal Tesisi olarak hizmete açıldı. Sosyal tesis içerisinde kütüphane, 7 odalı konuk evi ve restoran bulunuyor. Mudanyalıların sosyal ve kültürel faaliyetlerini yürütebileceği bir mekan haline getirilmesi için yenilen tesis şimdi farklı bir noktada tartışma konusu! İlçenin daha kaliteli yaşam alanlarıyla buluşturma hedefiyle çalışmalar yapmaya çalışan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tesisteki fiyatlandırma nedeniyle birkez daha hedefe oturdu.. Söz konusu olan sosyal tesis toplantılara ve eğitimlere ev sahipliği yaparken içinde bulunan kafetarya kısmındaki fiyatlar dudak uçuklattı!

Genç Parti Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Akın, fiyatlandırmanı ilçe içindeki lokantalara şapka çıkarttığını belirterek; “Belediye tesisi kamuya hizmet vermeli. Menüler ilçe içinde hizmet veren tesislerden daha az ama ücretlendirme iki katı ise biz parti olarak buna itiraz ederiz. Vatandaştan gelen şikayetleri yerinde görmek adına bizzat o tesise giderek fahiş fiyat ızdırabını bizzat yaşadım!” dedi.

 

İl Başkanı Tuncer Mutlu ise konuya sosyal belediyecilik adına yaklaşarak; “İstanbul’da CHP’li orada da aynı menüyü ben bizzat istedim ve 62 lira ödedim. Sosyal belediyecilik bölgeler arasında farklılık göstermemeli. Vatandaşın sabrını zorlayacak icraatlara belediyeler imza atmamalı!” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL