Güncel Siyaset

Saadet Partisinden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday

Saadet Partisi il başkan yardımcısı İkram Akkaya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklamak amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Yaklaşan mahalli idareler seçimi nedeniyle belediye başkanlığına aday adaylıklarını açıklamalar başladı…

Saadet Partisinden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday

Saadet Partisi il başkan yardımcısı İkram Akkaya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklamak amacıyla bir basın açıklaması yaptı.

Yaklaşan mahalli idareler seçimi nedeniyle belediye başkanlığına aday adaylıklarını açıklamalar başladı. Saadet Partisinde ilk olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu duyuran il başkan yardımcısı İkram Akkaya parti il merkezinde basın açıklaması yaptı.

Akkaya kendisini tanıtarak “Erzurumlu bir anne-babanın evladı olarak Bursa’da dünyaya geldiğini, yani bu toprakların çocuğu, bu şehrin insanı olduğunu” vurgulayarak “Bendeniz İkram Akkaya, Avukat, 38 yaşındayım” dedi.

Akkaya yaptığı açıklamada;

“Kıymetli Bursalı Hemşehrilerim,

Bir araya geliş sebebimize geçmeden önce bugünkü belediyecilik anlayışının

şehr-i Bursamızı getirdiği durumu paylaşmak isabetli olacaktır.

Bugünkü belediyecilik anlayışı, dağlarımızdaki çınarların, ovalarımızdaki fidanların yerine binalar dikme, tarım alanlarına asfalt ekme, bunlarla da rant devşirme üzerine kuruludur. Mevcut şehircilik anlayışı, insanlarımıza etrafı betonlarla çevrili bir zindan hayatını reva görmüş, millet bahçeleri ve gençlik merkezleriyle de volta alanları oluşturmuştur. Artık tıkanmışlık sadece trafikte değil, hayatın her alanında kendini göstermekte, büyük bir sıkışmışlık yaşanmaktadır. İnsanlarımız ekonomik sorunların yanı sıra psikolojik sorunlarla da baş etmek zorunda bırakılmış. Neticede gençlerimiz, kadınlarımız ve erkeklerimizin önemli bir bölümü hatta elinde tespih, Allah’ı zikreden ninem dahi anti-depresan ilaçları kullanmaya başlamıştır.

İnsanlarımız en basit işlerini çözebilmek için bile araya birilerini koymak zorunda bırakılmıştır. İş adamlarının bir kısmı kaçak fabrikaya yönelmiş, belediyelerle iş tutan, namı müteahhit olan bir kısım zevatla belediyeler, adına komisyon dedikleri bir rüşvet ağı kurmuştur. Dolayısıyla bugünkü şehircilik anlayışı problemdir, hastalıktır. Bu anlayışın devam etmesi Bursa’mıza yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bu anlayış nasıl ki Bursaspor’umuzu 2. Lige düşürdüyse milli görüşün belediyecilikteki çıtasını da küme düşürmüştür.

Kıymetli Bursalılar,

Çözümü olmayan sorun yoktur. Birlikte yaşadığımız Bursa’mızın sorunlarını, bu sorunların sebeplerini, hepsinden önemlisi bu sorunların nasıl çözüleceğini biliyoruz. Bursa’mızın sorunlarını çözmeye, hemşerilerimizin derdiyle dertlenmeye talibim. 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığımı kamuoyuyla paylaşıyorum.

Hemşehrilerim,

Muhalefet ve iktidar belediyelerinin imar rantını paylaşmada nasıl bir ittifak içerisinde olduklarını biliyoruz. Bu kirli ilişki ağını bozmak için adayım.

Ovamıza, dağımıza iş adamı, yatırımcı, müteahhit kisvesiyle çökenleri, iktidar ve muhalefet belediyelerinin buna nasıl göz yumduğunu, ovayı nasıl işgal ettiklerini biliyoruz. Ovanın hakkını ovaya, doğanın hakkını doğaya vermek için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

Trafiğin tıkandığı, insanlarımızın betonlar arasında sıkışıp kaldığı Bursa’mıza nefes aldırmak, şehri köylerimize ilçelerimeze yaymak, yeniden yaşanabilir Bursa’yı inşa etmek için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

Maddi manevi büyük bir külfete dönüşen toplu taşımayı ucuzlatarak, özellikle öğrencilerimiz açısından büyük bir nimete dönüştürmek için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

Mahallelerimizi, sokaklarımızı güvenli hale getirmek, annelerimizin endişelenmeden çocuklarımızı yeniden özgürce koşup eğlenebileceği alanlara gönderebilmeleri için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

Büyükşehir yasasıyla köylülerimizin elinden alınan imkanlarını tekrar sahiplerine iade etmek, köylerimizi insan yaşamının merkezi haline getirecek altyapıyı hazırlamak için Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığına adayım.

Depreme karşı dayanıksız binaların dönüşümü yerine, rantı merkeze alan kentsel dönüşüme son verip insan canını merkeze alarak riskli binaların dönüşümünü gerçekleştirmek için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

“Ben yaptım, oldu!” anlayışına son verip demokratik katılımı, birlikte yönetmeyi esas alan anlayışı hakim kılmak için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Saadet Partimizin yetkili kurullarının oluruyla aday olmam durumunda sizlerin desteğiyle takip edeceğimiz yol, Siyonizmin karbon ayak izi ve milletimizi köleleştiren şehircilik anlayışı olmayacak. İnsan onuruna yaraşır, şehrin ve yaşamın mücadelesi olacaktır. Bu mücadele, neslimizi ve geleceğimizi savunma mücadelesidir. Bu mücadele şehrin çeperlerinde, göbeğinde unutulmuş, sefalete mahkum edilmiş insanların mücadelesidir. Eğer siz hazırsanız, ben hazırım, diyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Akkaya yaptığı açıklamadan sonra aday adayı dosyasını il başkanı Ali Osman Karahan’a teslim etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL