Siyaset

CHP İl Başkanı Turgut Özkan, Torun Tekstil’de yürütülen projeye övgü yağdırdı

CHP İl Başkanı Turgut Özkan, Torun Tekstil’de yürütülen projeye övgü yağdırdı CHP’DEN ENGELSİZ İŞLETMEYE ZİYARET CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ikinci el giysi ayrıştırma..

CHP İl Başkanı Turgut Özkan, Torun Tekstil’de yürütülen projeye övgü yağdırdı

CHP İl Başkanı Turgut Özkan, Torun Tekstil’de yürütülen projeye övgü yağdırdı

CHP’DEN ENGELSİZ
İŞLETMEYE ZİYARET

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ikinci el giysi ayrıştırma tesisi Torun Tekstil İntro AŞ’yi ziyaret ederek proje yöneticisi Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Ünal Şıpkan’dan yürütülmekte olan engelli istihdamı konusunda bilgi aldı.

CHP PM Üyesi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte işletmeyi ziyaret eden İl Başkanı Özkan engellilerin iş hayatında pozitif ayrımı hak ettiklerini belirterek, “Bir yandan engelli yurttaşlarımız ve ailelerine katkı sağlayacak projeler geliştirmeye çalışırken, bir yandan yürütülmekte olan projelerin de desteklenmesi gerekiyor. Bu çerçevede Torun Tekstil’de başlatılan dikkat çekici projeye ilişkin geniş bilgi alma ihtiyacı duyduk” dedi.

Proje yöneticisi Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Ünal Şıpkan CHP heyetini ayrıntılı bilgi verdi. 50 bin metrekarelik alanda kurulmuş olan tesiste günde 100 ton kullanılmış giysi ayrıştırma kapasitesi olduğunu vurgulayan Şıpkan, “Burada ayrıştırma işlemi için giysiler yurt dışından geliyor, dahilde işlemi rejimi çerçevesinde ayrıştırma yapılıp ambalajlandıktan sonra yine yurt dışına gönderiliyor. Aşağıda antrepomuz var. Gümrük denetiminde işlemler tamamlanıyor. Burası sıfır atıkla çalışan bir işletme” dedi.

Şıpkan, halen 140 kişinin görev yaptığı işletmede şu an ayda 40 ton ayrıştırma işlemi yapıldığının altını çizerek, tam kapasiteyle çalışılmaya başlandığında çalışan sayısının 340’a yükseleceğini, bu çerçevede engelli 60 çalışana da görev verileceğini kaydetti.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de bu proje kapsamında kullanılmış giysi toplama kurulması konusunda protokol imzalandığını kaydeden Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Ünal Şıpkan, çalışmaların daha da genişletilmesine dönük çabalarının sürdüğünü vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL