Siyaset

DEVA OSMANGAZİ; Yarının Türkiye’sini İnşa Etmek İçin Mavi Yelekliler 7/24 Sahada!

DEVA OSMANGAZİ; Yarının Türkiye’sini İnşa Etmek İçin Mavi Yelekliler 7/24 Sahada! DEVA Partisi Bursa’nın yüzakı Osmangazi İlçe Başkanlığı yeni projelerle başlı başına kendi çapında Büyükşehir olan Osmangazi’de çözüm odaklı projeleriyle..

DEVA OSMANGAZİ; Yarının Türkiye’sini İnşa Etmek İçin Mavi Yelekliler 7/24 Sahada!

DEVA OSMANGAZİ; Yarının Türkiye’sini İnşa Etmek İçin Mavi Yelekliler 7/24 Sahada!
DEVA Partisi Bursa’nın yüzakı Osmangazi İlçe Başkanlığı yeni projelerle başlı başına kendi çapında Büyükşehir olan Osmangazi’de çözüm odaklı projeleriyle göz dolduruyor. İstanbul Caddesi’nde kentsel dönüşüm mağduru esnafın sorunlarını Mavi Yelekleri ile dinleyen İlçe Yöneticileri sorunun çözümü için devreye gireceklerini belirtti. İlçe Başkanı Yasin Gök; “Gerek Büyükşehir, gerekse Osmangazi Belediyelerinin “kente vizyon katıyoruz!” söylemleri ortaya attıkları tüm projeler sadece kamulaştırma yapılacak olan alandaki mülk sahiplerini değil tüm mahalleyi mağdur ediyor. Eskiden Yalova Caddesi ile bilinen bir rüzgarla İstanbul Caddesi olarak adlandırılan ve yaklaşık binden fazla esnafımız kamulaştırma çukurunda belediyenin yanlış icraatları nedeniyle kökünden mağdur oldu. Bu mağduriyeti sanırım mahkemelerde çözemeyecek! Oysa ki; bu caddeye gelinceye kadar belediyelerin elinde onlarca proje var! Bunlardan biri de 3 yıl önce ballandıra ballandıra anlattıkları gazetelere boy boy servis ettikleri ama 3 yıldır unuttukları Demirtaş Kayak Merkezi’nin kentte nefes aldırması umuduyla planladıkları mesire alanı. Bu projeyi hatırlarsanız; “Büyükşehir Belediyesi, 30 yıl önce Çim Kayağı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan ancak son 15 yıldır atıl vaziyette duran Demirtaş Çim Kayağı Tesisleri’nin bulunduğu alanı ayrıcalıklı bir proje ile yeniden kente kazandırıyor. Bursa‘da atıl haldeki tesis yeniden şehre kazandırılıyor Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Erdem Saker’in 1987 yılında DSİ 1. Bölge Müdürü olduğu dönemde DSİ tarafından Demirtaş Barajı’nın bulunduğu alana yaptırılan Çim Kayağı Tesisleri, farklı bir konsept ile yeniden Bursalıların hizmetine sunulacak. Türkiye, Almanya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti’nin de katılımıyla 1991 yılında Çim Kayağı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan alan, hem bakımsızlık hem de çevrede açılan taş ocakları yüzünden son yıllarda adeta kaderine terk edilmişti. Bursa’yı yeniden yeşille anılan bir kent haline getirmek için dönem sonuna kadar 3 milyon metrekare yeni yeşil alan hedefi koyan Büyükşehir Belediyesi, Demirtaş’taki alanı da ayrıcalıklı mesire alanı olarak kente kazandırmak için düğmeye bastı. Hazırlanan proje kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü’nden 35 bin 200 metrekarelik alanın tahsisini alan Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılacak işbirlikleri ile alanı ilerleyen süreçte 250 bin metrekareye kadar çıkaracak.

Hayal gerçekleşiyor
Demirtaş mesire alanında başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘şehrin batısında ne varsa doğusunda da aynısı olsun’ gibi bir hayalinin olduğunu hatırlatarak, bu hayali gerçekleştirmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Gerek Osmangazi gerekse de Yıldırım sınırlarında, farklı fonksiyonları da bünyesinde barındıran büyük-kullanılabilir yeşil alanları kente kazandırmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Aktaş, Demirtaş sınırları içerisinde yıllar önce çim kayağı tesisleri olarak kullanılan alanın yaklaşık 15 yıldır atıl vaziyette beklediğini kaydetti. Taş ocaklarından dolayı da bölgenin hiçbir şekilde kullanılamadığını ifade eden Başkan Aktaş, “Öncelikle buranın Büyükşehir Belediyemize kazandırılması ile alakalı süreci gerçekleştirdik. Burada 35 bin 200 metrekarelik alanı aldık. Fakat Orman’la yapacağımız anlaşma gereği katacağımız yeni alanlarla burayı 250 bin metrekareye çıkarmış olacağız. Bursalıların keyifle geleceği alternatif alanlardan bir tanesi olacak. İçine farklı fonksiyonları da zaman içerisinde katacağız. Sert zemin yollar, sosyal tesisler, otopark, kamp karavan alanı, yeşil alanlar, güvenlik ve bütün müştemilatlarımızı Haziran 2022’ye kadar bitirmek istiyoruz. Tabii özellikle son yıllarda dağ kızağı, zipline gibi farklı gelişen konuları da burada zaman içerisinde oluşturmak için yapacağımız bazı çalışmalar olacak. Bursalıların keyifle kullanabileceği, güvenliği ve temizliği ile yeşil alan bakımlarıyla 7/24 tarafımızdan kontrolün yapılacağı çok güzel bir alan olacak” diye konuştu. Başkan Aktaş, özellikle taş ocaklarının mevcut yola zarar vermemesi adına farklı alternatif yollarla ilgili çalışma başlatacaklarını sözlerine ekledi.” haber başlığı ile sunmuşlardı. Gelinen noktada o bölgede bir çivi çakmadıklarını üzülerek öğreniyoruz. DEVA Partisi toplumu kucaklayan projeler üretir. Bizim iktidarımızda o bölge eski güzel günlerine inşa edildiği asli görevini yaparak Çim Kayağı Merkezi olarak geri dönecek. Büyükşehir ve Osmangazi Belediyesi’nin onca ellerinde imkan varken her nedense orayı atıl olarak kalmasına göz yumuyorlar. DEVA Partisi öneri ve çözüm üretir demiştik. Bursa’da yaşanan son yağışlara rağmen halen su kıtlığı yaşıyoruz. Demirtaş’tan Hürriyet’e olan havzada 300 binden fazla hemşerimiz ikamet ediyor. Demirtaş Barajı’nın suyunu kısa bir dönemde olsa gerekli düzenlemeler yapılarak içme suyu olarak şebekeye verilebilir. DEVA Partisi Genel Başkan sayın Ali Babacan önderliğinde Bursa’ya değer katan projeler üretmeye devam edecektir.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL