Güncel Siyaset

İYİ GEMLİK; “İlçenin Kalibresini Artıracak Olan Eser Özenle Seçilerek Dikilmeli!”

İYİ GEMLİK; “İlçenin Kalibresini Artıracak Olan Eser Özenle Seçilerek Dikilmeli!” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bursa ziyaretine Gemlik ilk durağı oldu. Gemlik’ten ise çok ilginç bir çıkış geldi. Millet..

İYİ GEMLİK; “İlçenin Kalibresini Artıracak Olan Eser Özenle Seçilerek Dikilmeli!”

İYİ GEMLİK; “İlçenin Kalibresini Artıracak Olan Eser Özenle Seçilerek Dikilmeli!”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bursa ziyaretine Gemlik ilk durağı oldu. Gemlik’ten ise çok ilginç bir çıkış geldi. Millet İttifakı ortaklarından olan İYİ Partinin ilçe başkanı Ertuğrul Yavuz kısa bir açıklamada bulunarak belediye yönetimine keskin bir uyarıda bulundu.

Son 2 aydır ilçe sokaklarında bile tartışılan deniz doldurularak bir nevi dikilmek istenilen Özgürlük Anıtı mihvali yapıt için İYİ Parti İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz; “120 bini geçen nüfusuyla yeni sanayi tesisleriyle yakın bir gelecekte 200 bini zorlayacak nüfusumuzun öncelikli ihtiyaçları var. Öncelikle belediyelerimizin bu gerçekle hareket ederek planlamalarını yapmalarını arzularız. Gemlik’in turizm değerine konulacak her tuğlanın dahi yanındayız. Ancak; tanıtım amacıyla dikilmesi dillendirilen bu yapıt yunan mitilojisinin bir figürü olmamalı. Türkiye Cumhuriyeti kuruluş değerinin mihenk taşı olan 3’üncü Cumhurreisimiz Celal Bayar’a da yakışmalı, Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa’ya da! Gemlik’in ticarette İYİ yol alması için elbette ki; sağlam tanıtıma ihtiyacı var. Bunu ancak Gemliklilerin vicdanına sorarak onların gönül gözünden geçerek yaşayabiliriz. Bir eser yapılacaksa vatandaşımıza soralım.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL