Güncel Siyaset

Saadet Partisi Mudanya’da Kongre heyecanı

Saadet Partisi Mudanya teşkilatının hafta sonunda kongre heyecanı vardı. Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede yoğun katılım gerçekleşti.   İstiklal marşının okunmasıyla başlayan kongre, divan heyetini seçilmesiyle sunulan faaliyet..

Saadet Partisi Mudanya’da Kongre heyecanı

Ahmet KatırcıSaadet Partisi Mudanya teşkilatının hafta sonunda kongre heyecanı vardı.

Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede yoğun katılım gerçekleşti.

 

İstiklal marşının okunmasıyla başlayan kongre, divan heyetini seçilmesiyle sunulan faaliyet ve hesap raporları kabul edildi. Daha sonra siyasi konuşmalara geçilerek il başkanı Mehmet Atmaca’nın selamlama konuşmasıyla başladı.  Kongreye misafir olarak katılan Genel İdare Kurulu üyesi ve Bursa il sorumlusu Eyüp Yıldırım’ın konuşmasıyla devam etti. Yıldırım yaptığı konuşmada “ülkemizin gerçek gündemine odaklanıyoruz, iktidarın ürettiği suni gündemlere kanmadan ülkemizin problemlerinin çözülmesine ve insanlarımızın sıkıntılarının giderilmesinde çalışacağız. Açlık sınırı altında kalan ücretler, artan işsizlik, sanayi gibi her alanda büyük sıkıntılarla karşı karşıyayız. Bakıyorsunuz borçlandırma siyaseti halen devam ediyor. Bakıyorsunuz sosyal yardım söylemleriyle yoksulluğu yüceltmeye devam ediyorlar. İktidar 2023 yılı için 565 milyar faiz giderini bütçeye koydu, 519 milyar’da borcumuzun anaparası. İlk defa faiz gideri borcun anaparasını geçti. Faizciye rantiyeciye var ama kendi çalışanına, emeklisine, çiftçisine maalesef yok diyorlar” dedi.

Siyasi konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Uzun süre Mudanya ilçe başkanı olarak görev yapan Saim Sakin kongrede aday olmadı. Yeni başkan adayı Ahmet Katırcı delegelerin oyunu alarak Mudanya ilçe başkanı seçildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL