Güncel Siyaset Video Galeri

Sol Milliyetçiliğin Yükselmesi mi Sizi Rahatsız Ediyor!

DSP Bursa İl Başkanlığı binasında dün CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un konuşmasında Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ın partilerinin bugün yok olduğu yönündeki açıklaması üzerine söz aldı. İl Başkanı Hüseyin Cahit..

Sol Milliyetçiliğin Yükselmesi mi Sizi Rahatsız Ediyor!

DSP Bursa İl Başkanlığı binasında dün CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un konuşmasında Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ın partilerinin bugün yok olduğu yönündeki açıklaması üzerine söz aldı. İl Başkanı Hüseyin Cahit Akıncı, “Ecevit’in partisi Demokratik Sol Parti’nin CHP’nin tüm yok gösterme gayretine rağmen bugün yüce mecliste temsil edildiğini hatırlatmak isterim.” dedi.

Başkan Hüseyin Cahit Akıncı; TBMM Genel Kurulu’nun devamında CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın DSP Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Önder Aksakal’a yönelik olarak “Ecevit’in kemiklerini sızlatanlar” ifadesi için bu toplantıyı düzenlediğini belirterek; ” “Ecevit’in kemiklerini sızlatanlar” diye betimlediği sataşmasında bu talihsiz betimlemeyi kuran CHP genetik kodlarından uzaklaşmıştır. PKK terör örgütü elebaşını yüce Türk adaletine teslim etmiş bir devlet adamı olan Ecevit’in kemikleri esasen 28 Mayıs 2023 seçimlerinde PKK ve yandaşlarıyla kol kola girenler tarafından sızlatılmıştır. DSP bu iş birlikçilere asla diz çökmeyecektir. DSP’nin milletin teveccühü ile oy oranlarının yükseldiğini görenler bize bel altı vurarak rol kapmaya çalışıyorlar. Asla vazgeçmeyeceğiz!” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL